Dyplom dla dr. Petra Machali

W ubiegłą niedzielę, tradycyjnie, jak co roku 19 lutego – w dniu urodzin Mikołaja Kopernika – odbyły się obchody Święta Uczelni. Uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów pod pomnikiem patrona UMK. Zgodnie ze zwyczajem to właśnie tego dnia, podczas kontynuowanego w murach uniwersyteckiej auli świętowania, przyznano państwowe i uniwersyteckie odznaczenia oraz wręczono dyplomy doktorom i doktorom habilitowanym (111 nowych doktorów oraz 59 nowych doktorów habilitowanych).

Z radością i dumą informujemy, że w grupie osób odbierających swe dyplomy znalazł się również dr Peter Machala, absolwent specjalności konserwatorstwo studiów niestacjonarnych kierunku Ochrona dóbr kultury UMK, autor obronionej 10 maja 2016 r. pracy doktorskiej pt. Ukształtowanie przestrzeni prezbiterialnej i jej wyposażenie w kościołach reformatów prowincji wielkopolskiej i pruskiej. Stan zachowania i problematyka konserwatorska, napisanej pod kierunkiem naukowym prof. nadzw. Janusza Krawczyka.

Zdjęcia z ceremonii obejrzeć można na stronie https://www.flickr.com/photos/146058450@N02/sets/72157680459887206/.

W imieniu wszystkich pracowników Zakładu Konserwatorstwa oraz doktorantów życzymy dr. Petrowi Machali dalszych sukcesów w pracy naukowej.