Nagrodzeni w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków

Do tegorocznej edycji Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i ZG Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków zostało zgłoszonych 35 prac studialnych, naukowych oraz popularyzatorskich, dotyczących ochrony zabytków i muzealnictwa.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych w konkursie znalazła się dwójka studentów Wydziału Sztuk Pięknych:

– Pani Weronika Kofel nagrodzona za pracę doktorską pt. „Konstrukcje XVII i XVIII-wiecznych retabulów ołtarzowych oraz ich problematyka konserwatorska na przykładzie zabytkowych ołtarzy kościołów toruńskich” napisaną pod kierunkiem dr. hab. Janusza Krawczyka, prof. UMK

oraz

– Pan Łukasz Rzepczyński nagrodzony za pracę magisterską pt. „Relikty piwnic trzech parcel bloku północno-zachodniego Starego Miasta Kwidzyna w świetle badań historyczno-architektonicznych” napisaną pod kierunkiem dr. Macieja Prarata.

Gratulujemy!