Budowa Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego przy Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu

Miło nam poinformować, że projekt Monumentum Sonus Visio – Akademickie Centra Przemysłów Kreatywnych Kultury, Sztuki i Ochrony Zabytków opracowany przez Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w konsorcjum z WSG w Bydgoszczy oraz Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, został wpisany do Kontraktu Terytorialnego Ministerstwa Rozwoju dla województwa kujawsko-pomorskiego.

W ramach projektu Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu planuje rozbudowę siedziby głównej oraz budowę Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego.

Projekt Monumentum Sonus Visio uzyskał bardzo wysokie oceny Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wpis do Kontraktu Terytorialnego umożliwia nam ubieganie się o współfinansowanie budowy Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Relacja prasowa z konferencji dostępna na stronie Województwa Kujawsko-Pomorskiego: