ARCHITEKTURA DREWNIANA W POLSCE – STANDARDY BADAŃ I KONSERWACJI

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, Katedra Konserwatorstwa Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Muzeum Okręgowe oraz Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu mają zaszczyt zaprosić Państwa na ogólnopolską konferencję naukową:

ARCHITEKTURA DREWNIANA W POLSCE – STANDARDY BADAŃ I KONSERWACJI

Ochrona historycznego budownictwa drewnianego w Polsce stanowi ważny element polityki konserwatorskiej państwa. Niestety stan zachowania tej grupy zabytków ulega stałemu pogorszeniu, przez co budynki drewniane coraz częściej stają się unikatem.

Dostrzegając rysującą się na tym polu potrzebę pilnego dopracowania oraz zaprezentowania dobrych przykładów właściwego postępowania w procesie ochrony, badań i konserwacji architektury drewnianej, pragniemy zachęcić do udziału w konferencji.

Zapraszamy zarówno specjalistów zajmujących się zawodowo ochroną i konserwacją architektury drewnianej w Polsce, jak również wszystkich tych, którzy działają na rzecz jej zachowania i popularyzacji, wszystkich zainteresowanych, których pasją jest architektura drewniana.

Konferencja odbędzie się w dn. 14-16 października 2020 roku w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu.

Wszystkich chętnych słuchaczy prosimy o rejestrację udziału do dnia 20 września poprzez formularz elektroniczny: REJESTRACJA

Termin nadesłania propozycji referatów i abstraktów: 30 kwietnia 2020 r.

Panele tematyczne oraz pozostałe informacje organizacyjne znajdą Państwo w załączniku: KOMUNIKAT

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny Konferencji