Tegoroczny Konkurs im. Prof. Zachwatowicza i kolejne wyróżnienie dla naszego studenta!

Na tegoroczny Konkurs PKN ICOMOS im. Profesora Jana Zachwatowicza na najlepsze prace dyplomowe studentów szkół wyższych podejmujące problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego wpłynęły 33 prace.

Z radością informujemy, że jest to kolejna edycja konkursu, w której doceniona zostaje praca magisterska absolwenta konserwatorstwa!

W tym roku bowiem wyróżnienie przyznane zostało Panu Szymonowi Bakalarczykowi, autorowi pracy magisterskiej „Rozwój przestrzenny dzielnicy Nowy Port w Gdańsku od 1772 do 1939 roku i jego problematyka konserwatorska”, napisanej pod kierunkiem dr inż. arch. Bożeny Zimnowody-Krajewskiej.

Wręczenie nagród miało miejsce podczas konferencji naukowej pt. „Adaptacja zabytkowych obiektów użyteczności publicznej do współczesnych funkcji i programów użytkowych”, która odbyła się w dniach 3-4 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

Raz jeszcze gratulujemy!