Nagrody Towarzystwa Miłośników Torunia dla studentów konserwatorstwa!

Z radością informujemy, że dwoje naszych studentów zostało laureatami tegorocznej XXVIII edycji konkursu Towarzystwa Miłośników Torunia na prace magisterskie i dyplomowe o tematyce toruńskiej.

W konkursie przyznano 5 nagród i 8 wyróżnień za prace w VI kategoriach.

W kategorii V „Architektura i Konserwatorstwo”:

Pani Monika Lewandowska, absolwentka Ochrony Dóbr Kultury (spec. Konserwatorstwo), zdobyła III nagrodę za pracę magisterską noszącą tytuł: „Rzeźnia Miejska w Toruniu jako zabytek XIX-wiecznej architektury przemysłowej i jej problematyka konserwatorska”, napisaną pod kierunkiem dr inż. arch. Bożeny Zimnowody-Krajewskiej;

Pan Mateusz Przedmojski, student Ochrony Dóbr Kultury (I st. spec. Konserwatorstwo, ob. na II st. – ścieżka spec. Konserwatorstwo), otrzymał wyróżnienie za pracę licencjacką noszącą tytuł.: „Problematyka zabytkoznawcza i konserwatorska architektury dawnego kościoła ewangelickiego, obecnie katolickiego, oraz akademickiego pod wezwaniem Świętego Ducha i Świętego Stanisława Kostki w Toruniu z 1756 roku”, napisana pod kierunkiem dr Karoliny Zimnej-Kaweckiej.

Gratulujemy!