PROJEKT JAWOR – KONKURS DLA ABSOLWENTÓW

KONKURS DLA ABSOLWENTÓW

Zakład Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ogłasza konkurs dla absolwentów studiów magisterskich na udział w projekcie międzynarodowym poświęconym problematyce historycznej i konserwatorskiej Kościoła Pokoju w Jaworze. Projekt jest wspierany przez Pełnomocnika do Spraw Kultury i Mediów Rządu Federalnego Niemiec i realizowany we współpracy z UNESCO Chair in Heritage Studies Uniwersytetu Cottbus. Celem konkursu jest wyłonienie osoby, która w terminie do końca 2013 r. opracuje studium pt. „Kościół Pokoju w Jaworze jako miejsce pamięci”. Po 2013 r. temat może być kontynuowany w ramach pracy doktorskiej.

Kandydaci przystępujący do konkursu proszeni są o nadesłanie:

• listu motywacyjnego
  • propozycji konspektu opracowania na temat Kościoła Pokoju w Jaworze jako miejsca pamięci wraz z wstępną prezentacją problemu badawczego, proponowanych orientacji metodologicznych i określeniem materiału do badań.
  • rozszerzonego CV uwzględniającego informację o zainteresowaniach badawczych, temacie pracy magisterskiej, dorobku naukowym.
  • oświadczenia o znajomości języka niemieckiego.

Uwaga: Konkurs adresowany jest przede wszystkim do absolwentów studiów magisterskich na następujących kierunkach: ochrona dóbr kultury, historia, historia sztuki, socjologia, etnologia i kulturoznawstwo.

Zgłoszenia proszę nadsyłać w terminie do 15 września 2012 r. na adres: Zakład Konserwatorstwa UMK, ul. Sienkiewicza 30/32, 87-100 Toruń z dopiskiem „Konkurs”.

Pytania dotyczące warunków konkursu proszę kierować pocztą elektroniczną na adres: krawczyk@umk.pl

Wykaz podstawowej literatury dotyczącej historii Kościoła Pokoju w Jaworze

7b47174180ff8a66182f53db97eb34f9 kosciol_wnetrze wnetrze drewnianego ewangelickiego kosciola pokoju w jaworze