Projekt Glasgow Necropolis dużym sukcesem

Już od ponad czterech lat Zakład Konserwatorstwa UMK z dużym powodzeniem współpracuje z biurem projektowym Page/Park Architects z siedzibą w Glasgow. Dzięki tej współpracy i oczywiście dzięki programowi ERASMUS nasi studenci zyskują niepowtarzalną okazję, by wyjechać do Szkocji, gdzie pod okiem pracowników biura odbywają praktyki, wykonując inwentaryzację pomiarowo-rysunkową i fotograficzną wiktoriańskiego cmentarza Necropolis w Glasgow. Prócz tego mają również okazję uczestniczyć w innych projektach o charakterze konserwatorskim realizowanych przez biuro – w tym zdobywać nowe umiejętności, pracując na zaawansowanych programach takich jak Revit, który do tej pory wykorzystywali m. in. przy inwentaryzacji budynku i modelowaniu informacji o Glasgow School of Art.

Z radością przyjmowaliśmy też bardzo pozytywne opinie o studentkach, biorących dotychczas udział w praktykach. W ocenie naszych partnerów z Glasgow wykazały się one niezwykle wysokim poziomem wiedzy i zaangażowaniem w wykonywaną pracę.

Do tej pory w projekcie uczestniczyło dziesięć naszych studentek. Każda z nich zinwentaryzowała jakąś część Glasgow Necropolis, którego poszczególne sekcje oznaczone są literami alfabetu greckiego.

1. Monika Nowak: 09 – 12.2012 – sekcja MNEMA, BETA
2. Natalia Burakowska: 03 – 08.2013 – sekcja LAMBDA, BETA, UPSILON
3. Anna Patelka: 06 – 09.2013 – sekcja DELTA, IOTA, OMICRON
4.Urszula Jatkowska: 09 – 12.2013 – sekcja SEXTUS
5. Edyta Przydryga: 03 – 06.2014 – sekcja GAMMA
6. Sara Szerszunowicz: 06 – 09.2014 – sekcja KAPPA
7. Magda Kumorowicz: 04 – 07.2015 – sekcja UPSILON
8. Nina Grzelinska: 06 – 09.2015 – sekcja PRIMUS
9. Agata Nowak: 04 – 07.2016 – sekcja ALPHA
10. Ania Ptak: 06 – 09.2016 – sekcja SIGMA

Dzięki uprzejmości Natalii Burakowskiej – jednej z pierwszych studentek, biorących udział w projekcie, a obecnie pracownika biura projektowego Page/Park Architects – prezentujemy mapę ilustrującą zakres prac wykonanych przez studentki konserwatorstwa naszego uniwersytetu (zinwentaryzowane sekcje zaznaczone zostały na różowo).

Jak zatem widać ogrom pracy został już wykonany, lecz równie dużo mamy jej jeszcze przed sobą! Dlatego też niezwykle gorąco zachęcamy do wykorzystania tej wyjątkowej szansy i wzięcia udziału w rekrutacji na kolejny wyjazd!!!

Szczegóły  wkrótce!