PROGRAM KONFERENCJI KARTA WENECKA 1964-2014

Miło mi poinformować, że konferencja „Karta Wenecka 1964-2014” wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno wśród praktyków, jak i teoretyków oraz historyków konserwacji zabytków. Ponieważ zgłoszono 34 propozycje referatów, prace nad programem konferencji trwały do ostatnich dni sierpnia. Program, którego pełną wersję znajdziecie Państwo w załączniku uwzględnia podział na następujące sesje:
I. Geneza Karty Weneckiej.
II. Karta Wenecka na tle międzynarodowych dokumentów doktrynalnych.
III. Karta Wenecka a współczesne teorie konserwatorskie.
IV. Postanowienia Karty Weneckiej a działalność konserwatorska w zakresie zabytków architektury.
V. Postanowienia Karty Weneckiej w teorii i praktyce innych specjalności konserwatorskich.
Dzięki zgłoszonym referatom zrealizowane zostaną wszystkie planowane bloki tematyczne, a czas, który organizatorzy zarezerwowali na dyskusje z pewnością pozwoli na pogłębienie najbardziej interesujący wątków problemowych. Pragnę zastrzec, że przyjmowane są jeszcze zgłoszenia do sesji posterowej (termin upływa 25 września) i w tej części programu z pewnością zajdą jeszcze duże zmiany.
Miejscem obrad będzie aula C na Wydziale Prawa i Administracji przy ul. Władysława Bojarskiego 3. Na schemacie miasteczka akademickiego UMK na Bielanach, który zamieszczony jest na stronie www.umk.pl/przewodnik/bielany/ budynek ten został oznaczony numerem 11.
Szanowni Państwo, w programie toruńskiej konferencji znalazły się także atrakcyjne imprezy towarzyszące. Po zakończeniu pierwszego dnia obrad organizatorzy zapraszają na uroczystą kolację, która odbędzie się na Zamku Bierzgłowskim. Drugiego dnia o godzinie 19.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu rozpocznie się bankiet z okazji jubileuszy 85-lecia urodzin Profesorów Mariana Arszyńskiego i Jana Tajchmana.
Osoby, które nie zdecydowały się na uczestnictwo w konferencji, a po zapoznaniu się ze szczegółowym programem chciałyby wziąć w niej udział, serdecznie zapraszamy do przysłania swojego zgłoszenia. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej PKN ICOMOS oraz na stronie internetowej Zakładu Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego chciałbym poinformować również, że zarezerwowaliśmy miejsca w Hotelu Uniwersyteckim i Domu Studenta wszystkim tym osobom, które przekazały nam taką prośbę do dnia 30 sierpnia br.
Z konserwatorskimi pozdrowieniami –
Prof. nadzw. Janusz Krawczyk