Praktyka detektywistyczna w badaniach zabytków architektury – warsztaty konserwatorskie

Toruński Oddział Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Zakład Konserwatorstwa  Wydziału Sztuk Pięknych UMK serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach konserwatorskich organizowanych w ramach ogólnopolskich obchodów 100-lecia organizacji służb konserwatorskich w Polsce oraz dla uczczenia tradycji toruńskiej szkoły konserwatorskiej.

Warsztaty przeznaczone są dla studentów i pasjonatów, którym bliska jest idea ochrony dziedzictwa architektonicznego i konserwacji zabytków a także dla tych, którzy chcieliby się więcej dowiedzieć o konserwatorskiej historii Torunia. Prowadzone zajęcia pomogą w odkrywaniu nieznanego świata dawnych technik budowlanych, będą również okazją do poznania warsztatu współczesnego konserwatora zabytków architektury.

Organizatorzy stawiają sobie za cel przekonać uczestników, że konserwatorstwo może być przygodą, a warsztaty to całkiem niezły pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Zajęcia realizowane będą w formule łączącej elementy gry miejskiej, prezentacji i dyskusji oraz zadań warsztatowych z zakresu konserwatorstwa. Na zakończenie warsztatów przewidziane jest spotkanie z Miejskim Konserwatorem Zabytków mgr. Emanuelem Okoniem.

Warsztaty odbędą się 15 czerwca br. w godz. 9:00 – 15:00

Zostań detektywem, odkrywaj architektoniczne tajemnice miasta, wpadaj na konserwatorskie tropy, poznawaj budowlaną historię – Torunia i nie tylko!

Podstawowe informacje organizacyjne:

data: 15 czerwca 2018 r.

czas trwania: 6 godzin

udział wolny, po uprzedniej rezerwacji

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o nadsyłanie zgłoszeń (imię i nazwisko uczestnika, miejsce pracy lub nazwa uczelni, rok, kierunek studiów) na adres skz.torun@gmail.com