Warsztaty dla uczniów Technikum Budowlanego z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy

W dn. 29.09.2017 r. z inicjatywy nauczycieli i młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbyło się spotkanie części pracowników Zakładu Konserwatorstwa z uczniami klas 2 – 4 tej szkoły.

Podczas spotkania zapoznano młodzież z ofertą dydaktyczną kierunku Ochrona Dóbr Kultury, zaprezentowano metody dokumentacji pomiarowo-rysunkowej zabytków architektury oraz wybrane zagadnienia z historii technik budowlanych na przykładzie zbiorów detalu architektonicznego.

Warsztaty prowadzili mgr inż. arch. Beata Piaskowska, mgr Henryk Ratajczak i dr Karolina Zimna-Kawecka.