ZAJĘCIA Z TACHYMETRII

W semestrze zimowym 2010/2011 odbyły się po raz pierwszy zajęcia dla  studentów drugiego roku studiów magisterskich z przedmiotu: Specjalistyczne Programy Komputerowe w Dokumentacji Zabytków – Tachymetria. Stanowią one ostatni stopień w dydaktyce, rozpoczęty rysunkiem technicznym, dokumentacją detalu architektonicznego a dalej zajęciami z AutoCADA  i odręczną inwentaryzacją pomiarowo-rysunkową architektury i mebli. Zajęcia z tachimetrii miały na celu przybliżyć podstawową umiejętność obsługi i zapoznać z możliwościami jakie daje urządzenie geodezyjne w pomiarach architektury. Na zblokowanych zajęciach studenci opanowali tworzenie nowych zbiorów, rejestrację danych, transmisję danych na zewnętrzny nośnik pamięci i do programu AutoCAD oraz możliwość wykonania wcięcia przestrzennego. Wynikiem zajęć była inwentaryzacja rzutu przyziemia, przekroju poprzecznego i podłużnego dwóch wybranych pomieszczeń. W przyszłości zajęcia mają być rozszerzone o podstawy fotogrametrii.

1. studenci przy pracy z tachimetrem (2) 1. studenci przy pracy z tachimetrem