Zaproszenie na seminarium naukowe

Miło nam poinformować Państwa, że 26 maja 2017 r. na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przy ul. Sienkiewicza 30 odbędzie się interdyscyplinarne seminarium naukowe Młyny wodne w dorzeczu dolnej Wisły od początku XVIII do początku XXI wieku.

Seminarium współorganizowane jest przez Zakład Zasobów Środowiska i Geozagrożeń Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN oraz Instytut Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Seminarium będzie miało charakter otwartego spotkania naukowego, którego podstawowym celem jest ukazanie roli młynów wodnych
w zmianach środowiska przyrodniczego i gospodarki człowieka. Problematyka przedstawiona zostanie w trzech aspektach: czasowym, przestrzennym i jakościowym. Podczas wystąpień zaprezentowane zostaną wyniki badań nad młynami wodnymi na obszarze dorzecza dolnej Wisły.

Seminarium będzie miejscem prezentacji szerokiego spektrum metod badawczych, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim inicjacji nowych przedsięwzięć naukowych.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia na adres piotr@geopan.torun.pl do 21 kwietnia 2017 r.

Szczegółowa tematyka Seminarium, jego program oraz formularz karty zgłoszeniowej poniżej.

komunikat i program
formularz zgłoszeniowy

Uczestnictwo w Seminarium jest bezpłatne.